Mateřská škola Vláček

„ Neotvírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby je otevřely sami.“
Vstupte

Jaká jsme školka?

Vzděláváním dětí v naší škole chceme docílit toho, aby se dítě umělo samostatně rozhodovat, bylo tvůrčí, mělo představivost, umělo řešit problémy a překonávat překážky, umělo přijímat změny, bylo sebevědomé, citově založené, schopné sebeovládání. Toho všeho chceme docílit pomocí pohybu, sportovního vyžití, ale samozřejmě i ostatních činností pro děti přirozených. Vzdělávání stavíme na vnitřní motivaci a zájmu dětí, na činnostech a situacích, ve kterých mohou zkoumat, všechno si vyzkoušet, spolupracovat s ostatními. A jak to u nás vypadá? Koukněte ZDE.

Novinky z naší školky

MŠ od 1. 3. 2021 uzavřena

Vážení rodiče,

vláda České republiky přijala 26.02.2021 krizové opatření, kterým s účinností od 01.03.2021 do 21.03.2021 omezuje provoz všech školských zařízení. Uzavření se týká i všech mateřských škol.

Zajištění péče pro rodiče specifických profesí zajišťuje MŠ Parník v Soukenické ulici. Další informace ZDE

Žádost o ošetřovné při péči o dítě za kalendářní měsíc, ve kterém bylo uzavřeno výchovné zařízení (škola) či jeho část najdete na webových stránkách CSSZ – ZDE

Vzdělávání dětí bude probíhat distanční formou. Rodiče předškoláků ze třídy Veverek, kteří nemají materiály pro děti rozdávané v pátek 26. 2., si je mohou vyzvednout každý všední den od 8.00 do 13.00 hodin. Další nápady, pracovní listy a jiná doporučení najdete v novinkách z naší školky.

Distanční vzdělávání - několik nápadů pro děti a rodiče

Zimní bludiště – pracovní list ZDE

Hra na kadeřníka ZDE

Procvičení geometrických tvarů a barev ZDE

Zajímavé nápady ZDE

Nakladatelství MOVÁ ŠKOLA, s.r.o. nabízí možnost bezplatného přístupu k interaktivní pracovní učebnici Zápis je tu až do 30. 4. 2021, doporučujeme dětem, které půjdou k zápisu. ZDE

Akce MŠ

Vzhledem k současné situaci COVID 19 nemůžeme pořádat akce v MŠ. Snažíme se dětem některé dny alespoň zpestřit nevšedními nápady.

O nás

Jsme mateřská škola, které záleží na spokojenosti dětí i rodičů, na jejich psychické pohodě  v době jejich odloučení. Zakládáme si na vzájemné důvěře a respektu mezi zaměstnanci a dětmi a zaměstnanci a rodiči. Další informace ZDE

Školní vzdělávací program

„Cesta vláčkem se sporťáčkem“

Cílem našeho ŠVP je uznávat, oceňovat a podněcovat vývoj těch charakteristických rysů osobnosti, které budou v rychle se měnící době zvlášť potřebné

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Vláček
Čapkova 2035 Litvínov 436 01
telefon MŠ: 476 752 939
mobil MŠ: 739 633 622
telefon ZŠ: 476 111 170
email: mscapkova@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy. Další informace ZDE

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 470,- Kč měsíčně.

Více informací

Směrnice o stanovení úplaty