Mateřská škola Vláček

„ Neotvírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby je otevřely sami.“
Základní informace, kontakty

MŠ Vláček

autor: Dub 20, 2020

Jaká jsme školka?

Vzděláváním dětí v naší škole chceme docílit toho, aby se dítě umělo samostatně rozhodovat, bylo tvůrčí, mělo představivost, umělo řešit problémy a překonávat překážky, umělo přijímat změny, bylo sebevědomé, citově založené, schopné sebeovládání. Toho všeho chceme docílit pomocí pohybu, sportovního vyžití, ale samozřejmě i ostatních činností pro děti přirozených. Vzdělávání stavíme na vnitřní motivaci a zájmu dětí, na činnostech a situacích, ve kterých mohou zkoumat, všechno si vyzkoušet, spolupracovat s ostatními. A jak to u nás vypadá? Koukněte ZDE.

Novinky z naší školky

Přeprogramování čipových karet na vstup do MŠ

Vážení rodiče,

prosíme, abyste přinesli do MŠ všechny karty pro vstup do budovy. V období prázdnin budou přeprogramovány a v září vám vráceny. V době, kdy nebudete mít k dispozici karty, bude MŠ otevřena (příchod a odchod dětí) nebo můžete zvonit na příslušnou třídu.

Děkujeme za pochopení.

Stanovení úplaty na nový školní rok 2022/2023

Stanovení úplaty 2022/2023

Prosíme rodiče, aby si upravili trvalé příkazy. Úplata na nový školní rok činí 560,- Kč. Děkujeme

Prázdninový provoz

Od 4. 7. do 26. 8. 2022 bude omezen provoz mateřské školy

Od 4. 7. do 29. 7. provoz na MŠ Čapkova

Od 1. 8. do 26. 8. provoz na MŠ Tylova

Akce MŠ

Přejeme všem krásné prázdniny a budeme se těšit na nový školní rok.

O nás

Jsme mateřská škola, které záleží na spokojenosti dětí i rodičů, na jejich psychické pohodě  v době jejich odloučení. Zakládáme si na vzájemné důvěře a respektu mezi zaměstnanci a dětmi a zaměstnanci a rodiči. Další informace ZDE.

Školní vzdělávací program

„Cesta vláčkem Poznáváčkem“

Cílem našeho ŠVP je uznávat, oceňovat a podněcovat vývoj těch charakteristických rysů osobnosti, které budou v rychle se měnící době zvlášť potřebné.

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Vláček

Čapkova 2035

Litvínov 436 01

Telefon MŠ: 476 752 939

Mobil MŠ: 739 633 622

Telefon ZŠ: 476 111 170

Email: mscapkova@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy. Další informace ZDE.

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 470,- Kč měsíčně.

Více informací

Směrnice o stanovení úplaty