Mateřská škola Vláček

„ Neotvírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby je otevřely samy.“
Základní informace, kontakty

MŠ Vláček

autor: Dub 20, 2020

Jaká jsme školka?

Vzděláváním dětí v naší škole chceme docílit toho, aby se dítě umělo samostatně rozhodovat, bylo tvůrčí, mělo představivost, umělo řešit problémy a překonávat překážky, umělo přijímat změny, bylo sebevědomé, citově založené, schopné sebeovládání. Toho všeho chceme docílit pomocí pohybu, sportovního vyžití, ale samozřejmě i ostatních činností pro děti přirozených. Vzdělávání stavíme na vnitřní motivaci a zájmu dětí, na činnostech a situacích, ve kterých mohou zkoumat, všechno si vyzkoušet, spolupracovat s ostatními. A jak to u nás vypadá? Koukněte ZDE.

Novinky z naší školky

Změna plateb za stravné

Vážení rodiče,

od 1. 1. 2023 dojde k navýšení cen za stravné. Prosíme o upravení trvalých příkazů.

Stravné – záloha: 1.166,- Kč

děti s odkladem školní docházky: 1.232,- Kč

Další informace ZDE

Vánoční provoz 2022

Vážení rodiče,

od 27. 12. 2022 do 1. 1. 2023 bude naše MŠ uzavřena. V případě potřeby je zajištěn provoz na MŠ Kaštánek v Bezručově ulici.

Další informace ZDE

Akce MŠ

29. 11. Cvičení „Děti v pohybu“ ve sportovní hale na Koldumu. Jen třída Ježečků

5. 12. Mikuláš v MŠ – dopolední nadílka

6. 12. Kurz cvičení – Poslední lekce

6. 12. „Vánoční slavnost“

Vánoční zpívání celé MŠ s rodiči, prodejní jarmark výrobků dětí, rodičů a p. učitelek. Začátek v 15.45 hodin

7. 12. První lekce plaván – jen pro přihlášené děti

Sebou děti potřebují: do batohu plavky (ne šortkové), holčičky s dlouhými vlasy plaveckou čepici osušku, hřeben, uzavíratelné pití. Svačinu budou mít děti v MŠ, vrací se na oběd

12. 12. „Vánoční vystoupení dětí ze 3. třídy na náměstí Míru“

Začátek v 16.00 hodin

14. 11. Druhá lekce plavání

16. 12. Návštěva tělocvičny na základní škole. Děti z 3. třídy – Veverky – sebou: batoh, převlečení a obuv na sport

19. 12. Vánoční dopoledne v MŠ – „Možná přijde i Ježíšek“. Dejte dětem vánoční oblečení

20. 12. Návštěva městské knihovny – „O malé jedličce“ povídání o vánočních příbězích

21. 12. Třetí lekce plavání

23. 12. Vánoční prázdniny – není povinná docházka

O nás

Jsme mateřská škola, které záleží na spokojenosti dětí i rodičů, na jejich psychické pohodě  v době jejich odloučení. Zakládáme si na vzájemné důvěře a respektu mezi zaměstnanci a dětmi a zaměstnanci a rodiči. Další informace ZDE.

Školní vzdělávací program

„Cesta vláčkem Poznáváčkem“

Cílem našeho ŠVP je uznávat, oceňovat a podněcovat vývoj těch charakteristických rysů osobnosti, které budou v rychle se měnící době zvlášť potřebné.

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Vláček

Čapkova 2035

Litvínov 436 01

Telefon MŠ: 476 752 939

Mobil MŠ: 739 633 622

Telefon ZŠ: 476 111 170

Email: mscapkova@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy. Další informace ZDE.

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 560,- Kč měsíčně.

Více informací

Směrnice o stanovení úplaty