Mateřská škola Vláček

„ Neotvírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby je otevřely sami.“
Vstupte

Seznam přijatých dětí

Pro děti z MŠ Vláček Čapkova je v době rekonstrukce provoz zajištěn v centru Lesánek u MŠ Tylova. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením plynoucím ze situace s pandemií Koronaviru, je nutné, aby rodiče souhlasili s upravenými pravidly provozu. Do MŠ nesmí dítě s příznaky infekce dýchacích cest (zvýšená teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu).  Rodiče v MŠ vyplní a podepíší čestné prohlášení, že jejich dítě nejeví známky virového infekčního onemocnění. Každé ráno bude dětem měřena teplota a v šatně bude umístěn desinfekční roztok. Ten použijí jak děti, tak rodiče. Rodiče nesmí vstupovat do pobytových prostor MŠ mimo šatny. Děti si převezme provozní personál. V prostorách MŠ i celého areálu MŠ, děti ani pedagogičtí pracovníci roušky nosit nemusí, přesto nošení roušky doporučujeme. Rodiče žádáme, aby si roušky ponechali po celou dobu a dodržovali odstupy v šatnách a před areálem MŠ. Vzhledem k dodržování bezpečnostních pravidel doporučujeme, aby si rodiče ponechali časovou rezervu na předání dítěte. Děti nesmí do MŠ nosit vlastní hračky ani potraviny. Pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků Covid-19, bude okamžitě rodič informován, proto je důležité aktualizovat telefonní čísla a být dostupný. Vzhledem k bezpečnostní situaci odpadají veškeré akce. ( divadla, rozloučení s předškoláky, výlety…..)

Jaká jsme školka?

Vzděláváním dětí v naší škole chceme docílit toho, aby se dítě umělo samostatně rozhodovat, bylo tvůrčí, mělo představivost, umělo řešit problémy a překonávat překážky, umělo přijímat změny, bylo sebevědomé, citově založené, schopné sebeovládání. Toho všeho chceme docílit pomocí pohybu, sportovního vyžití, ale samozřejmě i ostatních činností pro děti přirozených. Vzdělávání stavíme na vnitřní motivaci a zájmu dětí, na činnostech a situacích, ve kterých mohou zkoumat, všechno si vyzkoušet, spolupracovat s ostatními.

Co právě plánujeme?

<< Kvě 2020 >>

Novinky z naší školky

Současný provoz

Otevíráme 18. 5. 2020. Vzhledem k rekonstrukci MŠ Čapkova nás najdete v náhradních prostorách v Centru Lesánek u MŠ Pod Lesem Tylova ul. Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením plynoucím ze situace s pandemií Koronaviru, je nutné, aby rodiče souhlasili s upravenými pravidly provozu. Do MŠ nesmí dítě s příznaky infekce dýchacích cest (zvýšená teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu).  Rodiče v MŠ vyplní a podepíší čestné prohlášení, že jejich dítě nejeví známky virového infekčního onemocnění. Každé ráno bude dětem měřena teplota a v šatně bude umístěn desinfekční roztok. Ten použijí jak děti, tak rodiče. Rodiče nesmí vstupovat do pobytových prostor MŠ mimo šatny. Děti si převezme provozní personál. V prostorách MŠ i celého areálu MŠ, děti ani pedagogičtí pracovníci roušky nosit nemusí, přesto nošení roušky doporučujeme. Rodiče žádáme, aby si roušky ponechali a dodržovali odstupy v šatnách a před areálem MŠ. Vzhledem k dodržování bezpečnostních pravidel doporučujeme, aby si rodiče ponechali časovou rezervu na předání dítěte. Děti nesmí do MŠ nosit vlastní hračky ani potraviny. Pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků Covid-19, bude okamžitě rodič informován, proto je důležité aktualizovat telefonní čísla a být dostupný. Vzhledem k bezpečnostní situaci odpadají veškeré akce. ( divadla, rozloučení s předškoláky, výlety…..) Čestné prohlášení

Seznam přijatých dětí do MŠ Vláček podle registračních čísel

Dne 21. – 22. 5. 2020 bude vydáváno rozhodnutí o přijetí, jelikož je naše MŠ v rekonstrukci, najdete nás v náhradních prosrorách. Dostavte se do Centra Lesánek v areálu MŠ Tylova Pod Lesem, aby jste si rozhodnutí mohli vyzvednout. Děkujeme

Seznam přijatách dětí ZDE

Pozvánka na schůzku rodičů nově zapsaných dětí

Vážení rodiče,

právě jste se dozvěděli, že vaše dítě bylo přijato do naší mateřské školy. Proto vás srdečně zveme na první třídní schůzku, která se bude konat dne 16. 6. 2020 od 15. 30 hodin. Jelikož je naše MŠ v rekonstrukci, schůzka se bude konat v Centru Lesánek u MŠ Tylova. Na schůzce se dozvíte, jak to v naší MŠ chodí, co budou děti potřebovat, jak je na pobyt v MŠ připravit, jak platit poplatky za MŠ a další důležité informace. Těšíme se na vás.

O nás

Jsme mateřská škola, které záleží na spokojenosti dětí i rodičů, na jejich psychické pohodě  v době jejich odloučení. Zakládáme si na vzájemné důvěře a respektu mezi zaměstnanci a dětmi a zaměstnanci a rodiči. Další informace ZDE

Školní vzdělávací program

„Cesta vláčkem se sporťáčkem“

Cílem našeho ŠVP je uznávat, oceňovat a podněcovat vývoj těch charakteristických rysů osobnosti, které budou v rychle se měnící době zvlášť potřebné

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Vláček
Čapkova 2035 Litvínov 436 01
telefon MŠ: 476 752 939
mobil MŠ: 739 633 622
telefon ZŠ: 476 111 170
email: mscapkova@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy. Další informace ZDE

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 490,- Kč měsíčně.

Více informací

Směrnice o stanovení úplaty