Mateřská škola Vláček

„ Neotvírejme dětem dveře, ale pomozme jim najít ten správný klíč, aby je otevřely samy.“
Základní informace, kontakty

MŠ Vláček

autor: Dub 20, 2020

Jaká jsme školka?

Vzděláváním dětí v naší škole chceme docílit toho, aby se dítě umělo samostatně rozhodovat, bylo tvůrčí, mělo představivost, umělo řešit problémy a překonávat překážky, umělo přijímat změny, bylo sebevědomé, citově založené, schopné sebeovládání. Toho všeho chceme docílit pomocí pohybu, sportovního vyžití, ale samozřejmě i ostatních činností pro děti přirozených. Vzdělávání stavíme na vnitřní motivaci a zájmu dětí, na činnostech a situacích, ve kterých mohou zkoumat, všechno si vyzkoušet, spolupracovat s ostatními. A jak to u nás vypadá? Koukněte ZDE.

Novinky z naší školky

Zápis do MŠ

Zápis do Mateřské školy proběhne:

6. 5. 2024 od 9.00 do 16.00 hodin

7. 5. 2024 od 9.00 do 12.00 hodin

Základní informace ZDE

Kritéria přijetí 2024

Žádost o přijetí

Vyjádření registrujícího praktického lékaře pro děti a dorost

Elektronická registrace k zápisu do MŠ

Den otevřených dveří 23. 4. 2024

Zveme všechny nové děti, jejich maninky a tatínky k nám do školky.

Pozvánka ZDE

O nás

Jsme mateřská škola, které záleží na spokojenosti dětí i rodičů, na jejich psychické pohodě  v době jejich odloučení. Zakládáme si na vzájemné důvěře a respektu mezi zaměstnanci a dětmi a zaměstnanci a rodiči. Další informace ZDE.

„Cesta vláčkem Poznáváčkem“

Cílem našeho ŠVP je uznávat, oceňovat a podněcovat vývoj těch charakteristických rysů osobnosti, které budou v rychle se měnící době zvlášť potřebné.

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Vláček

Čapkova 2035

Litvínov 436 01

Telefon MŠ: 739 633 622

Telefon ZŠ: 476 111 170

Email: mscapkova@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy. Další informace ZDE.

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 560,- Kč měsíčně.

Více informací

Směrnice o stanovení úplaty