Tak jako každý rok, i letos si žáci 9. ročníků mohli vyzkoušet „přijímačky“ nanečisto.

20. března se žáci sešli v připravených třídách, s předem zadanými kódy, pod kterými vystupovali, a s rýsovacími a psacími potřebami. Během dvou hodin absolvovali testy z matematiky a českého jazyka s poměrným počtem úloh, řešení zapisovali do záznamových archů, museli respektovat základní pravidla (bez toalety, telefonů na lavici, pití, hovoru…). Vyhodnocení a jeho zveřejnění proběhlo opět pouze pomocí kódů.

Cílem bylo deváťákům přiblížit velkou životní událost, která je čeká. Mohli si vyzkoušet své znalosti, práci s časem a se stresem nebo třeba čitelnost zápisu do záznamového archu.

Všem našim žákům přejeme pevné nervy, čistou hlavu a nezbytné štěstí ve všem, co je čeká.

Ing. I. Bílková