Na páteční dopoledne se žáci velmi těšili… na dvoře školy zaparkovala sanita záchranné služby, vystoupil z ní usměvavý zdravotnický záchranář Martin Štiber.

Mile nás přivítal a začala velice zajímavá a interaktivní beseda na probrané učivo z Prvouky k tématu Moje tělo a péče o zdraví.

Zábavným způsobem jsme při setkání propojili získané znalosti a vědomosti a dozvěděli se spoustu dalších důležitých a potřebných informací o zajišťování odborné před nemocniční péče.

Prohlédli jsme přístroje uvnitř záchranného vozu, figurínu a schodolez v akci. Společně jsme si zapamatovali zlaté pravidlo, a naučili se jak využít mobilní aplikaci Záchranka.

Žáci měli spoustu otázek, na které získali profesionální odpovědi.

Věřím, že setkání ještě výhledově zopakujeme a doplníme si ještě společně i základy první pomoci.

Děkujeme ZZS ÚK za zprostředkování krásného a poučného zážitku.

Tř. učitelka Jana Buchalová