Během školního roku jsme se v hodinách prvouky seznamovali s různými živočichy. Nejvíce nás zajímala hospodářská zvířata, a proto jsme vyrazili do horské vesnice Klíny na Farmičku u Kačky.

Farmička je sice malinká, ale zvířátek má hodně. Paní majitelka Kačka nám všechna zvířátka představila. Sdělila nám základní informace, co které zvíře potřebuje. Vyprávěla nám bohužel i smutné příběhy některých zvířátek, která se k ní dostala vinou zlých lidí.

Mohli jsme si pochovat slepičku, pohladit králíky, koně. Viděli jsme křepelky, perličky, slepice, kohouty, kuřata, kachny, kačery, kachňata, husy, housery, králíky, selata, krávy, koně. Nahlédli jsme do jejich příbytků: králíkáren, kurníků, chlívků, stájí, luk a pastvin. Porovnávali jsme křepelčí – slepičí – kachní – husí vajíčka.

No prostě bylo toho opravdu hodně, co nám farmička nabídla.

Děti si za odměnu od paní majitelky odnesly omalovánky se všemi jejími zvířecími kamarády.

Mgr. B. Svitáková