V hodinách prvouky se žáci učili o domácích mazlíčcích a při čtení četly pohádky od Josefa Čapka – Povídání o pejskovi a kočičce a také z knihy Z deníku kocoura Modroočka.

V rámci školních oslav sv. Valentýna jsme uspořádali ve třídě valentýnskou sbírku pro zvířecí kamarády. Žáci díky podpoře jejich rodičů donesli hodně dobrot.

A tak jsme ve čtvrtek 16. 2. místo hodiny prvouky a čtení vyrazili do Městského útulku pro pejsky v Litvínově. Během exkurze jsme se dozvěděli pravidla odchytu, ubytování a další zajímavé informace. Předali jsme psí a kočičí žrádlo, tři staré deky a pár vhodných hraček. Nejvíce se dětem líbil pes Loky a nováček Kryšpín. Velkou radost jim udělalo, když nás vyprovodila fena Fiona v doprovodu svého pečovatele.

Tímto bych zároveň chtěla poděkovat všem zaměstnancům útulku za pěkný a poučný zážitek pro žáky ze třídy 2. B.

Jana Buchalová