Dne 7. prosince 2022 se ve škole uskutečnil 52. ročník Dějepisné olympiády, který se zabýval rozděleným světem a Československem v něm mezi lety 1945 – 1992.

Školního kola se zúčastnili vybraní žáci 8. a 9. tříd, kteří se formou vyplnění testu utkali o postup do okresního kola v Mostě. Boj to byl celkem vyrovnaný. Do dalšího kola ale mohli postoupit jen ti, kdo splnili nejméně šedesátiprocentní úspěšnost správných odpovědí a omezen byl i počet dětí z jedné školy na tři.

A jak to dopadlo? Do okresního kola a reprezentovat tak naši školu se dostali: Ivan Zejnič z 8. C, Jan Kluna z 9.C a František Průša z 9.B.

Všem, kteří se školního kola zúčastnili, děkujeme a těm, kteří postoupili, přejeme pevné nervy a co nejvíce získaných bodů pro případný další postup.

Mgr. David Kubát a Mgr. Zdeňka Štefanová