Mateřská škola Pod Lesem

„Ve školce Pod Lesem je prima, ať je léto nebo zima….“
Vstupte

Proč si vybrat nás?

Jsme školka, která zabezpečuje rovné podmínky při vzděláváni pro všechny předškolní děti z okolí MŠ – sídliště Pod Lesem a přilehlých ulic. Naše školka je umístěna blízko lesa, nadosah krásnému přírodnímu prostředí. Pro vzdělávání využíváme i nových učeben Centra LESÁNEK s interaktivní tabulí, zaměřujeme se na přírodní a polytechnické vědy, doplněné digitálními technologiemi, nabízíme dětem rozvoj pohybových dovedností, zdravý životní styl, tvoření z keramické hlíny, kroužek vaření a preventivní logopedickou péči – máme speciální třídu pro děti s vadami řeči.

<< Srp 2020 >>

Novinky z naší školky

Provoz MŠ

Vážení rodiče,
vzhledem k okolnostem a rekonstrukce MŠ Čapkova ředitelka školy rozhodla z provozních a organizačních důvodů o změně provozu odloučeného pracoviště MŠ Vláček, Čapkova 2035, a to následovně:

S platností od 19. 3. 2020 bude předškolní vzdělávání probíhat pouze na MŠ Pod lesem, Tylova ulice. Opatření bude po dobu trvání Nouzového stavu vyhlášeného Vládou ČR usnesením č. 194 dne 12.3.2020, a to zejména s ohledem na minimální docházku dětí do předškolního vzdělávání.

Pro další informace kontaktujte přímo zástupkyni ředitelky pro předškolní vzdělávání p. Janu Heinc Buchalovou na tel. čísle +420 605 550 999 nebo na emailové adrese mstylova@zsruska.cz.

ČESTNÉ PROHLÁŠENÍ O NEEXISTENCI PŘÍZNAKŮ VIROVÉHO INFEKČNÍHO ONEMOCNĚNÍ

O nás

Naše škola se zaměřuje na komplexní rozvoj řeči a správnou výslovnost. Preventivní logopedická péče je prováděna se všemi dětmi v MŠ, které to potřebují. Do této péče zapojujeme i rodiče. Naší snahou je, aby děti při odchodu do ZŠ měly správnou výslovnost.

Školní vzdělávací program

Náš ŠVP je zaměřený především na rozvíjení osobnosti dítěte, jeho tvořivost, samostatnost, iniciativu, odpovědnost a schopnost spolupracovat s ostatními. V rámci tohoto programu jsou dětem nabízeny činnosti vedoucí k rozvíjení vědomostí, dovedností a návyků potřebných pro vstup do základní školy.

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Pod lesem,
Tylova 2085 Litvínov 436 01
telefon MŠ: 476 753 450
mobil MŠ: 739 633 623
telefon ZŠ: 476 111 170
email: mstylova@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy. JÍDELNÍČEK  ZDE

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Provozní řád ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 490,- Kč měsíčně.

Více informací.

Proběhlé akce