Mateřská škola Parník

„Neříkej mi, co neumím, ale pomoz mi, abych se to naučil.“
Vstupte

Proč si vybrat nás?

Jsme škola, ve které záleží na partnerství a kamarádství, pohodě a pochopení, uznáváme individualitu i celek. Děti se učí úctě a lásce jednoho k druhému, snažíme se jeden druhému pomáhat a být mu oporou.

MŠ Parník

autor: | Dub 25, 2020

Jak to bude ve školce po 18. 5. 2020?

Cesta do MŠ a z MŠ

• Zakrytí úst a nosu ochrannými prostředky
  • Dodržení odstupů 2 m
  • Minimalizovat shromažďování osob před MŠ

V prostorách MŠ

• Doprovázející osoba se v prostorách školy pohybuje vždy v roušce a po dobu nezbytně nutnou
  • V šatně Myšiček může být nejvýše 1 doprovázející osoba (neměli by být prarodiče), proto počítejte s časovou rezervou
  • Starší děti převezme u vchodu provozní personál
  • Všichni dodržují 2 metrové odstupy
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest nesmí do školy
  • Při vstupu bude změřena teplota a provedena dezinfekce rukou
  • Děti si nebudou nosit žádné hračky z domova
  • Každé dítě si přinese 1 podepsanou roušku v podepsaném igelitovém sáčku (pro případ podezření výskytu onemocnění COVID-19)

Dítě a rizikové skupiny

• Při prvním vstupu předloží zákonný zástupce dítěte prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění a seznámení s vymezením rizikových skupin  – ke stažení ZDE
  • Zvažte rizikové faktory a zvažte nutnost účasti dítěte v MŠ
<< Srp 2020 >>

Novinky z naší školky

Provoz MŠ

Vzhledem k současné situaci je provoz v MŠ v upraveném režimu.

NÁŠ TIP

Zvládnete podle návodu vyrobit?

Třídní schůzka pro rodiče nově zapsaných dětí

Milí rodiče,

srdečně vás zveme na schůzku dne 16.6.2020 od 16.00 hodin. Povíme si, co všechno děti do školky budou potřebovat, co by měly samy zvládnout a jak děti na školku připravovat. Zároveň se dozvíte všechny důležité informace ohledně plateb, omlouvání dětí, vyzvedávání apod. Připravte si dotazy, rády vám je zodpovíme.

Těšíme se na vás.

O nás

Naše škola je umístěna uprostřed města, což je pro děti velmi výhodné. Pouhých 5 minut chůze nám stačí, abychom s dětmi došli k autobusové zastávce, odkud můžeme cestovat např. do Sportovní haly na Koldomu nebo do nedalekého Meziboří. Také je to od nás kousek k hasičské zbrojnici nebo do psího útulku, plavecký bazén zase využíváme k získání předplaveckých dovedností. V sousední knihovně poznáváme kouzlo knih a do blízkého divadla chodíme na krásné pohádky.

Školní vzdělávací program

„Plavba mořem dětství“

Náš ŠVP zde je zaměřený především na rozvíjení osobnosti dítěte, jeho tvořivost, samostatnost, iniciativu, odpovědnost a schopnost spolupracovat s ostatními. V rámci tohoto programu jsou dětem nabízeny činnosti vedoucí k rozvíjení vědomostí, dovedností a návyků potřebných pro vstup do základní školy.

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Parník,
Soukenická 981 Litvínov 436 01
telefon MŠ: 476 752 861
mobil MŠ: 739 633 621
telefon ZŠ: 476 111 170
email: mssoukenicka@zsruska.cz

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy.

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 490,- Kč měsíčně.

Více informací.

R