Mateřská škola Parník

„Neříkej mi, co neumím, ale pomoz mi, abych se to naučil.“
Vstupte

Vize školy

Šťastné dítě – spokojený rodič – spokojený učitel
Být školou, ve které záleží na partnerství a kamarádství, pohodě a pochopení, ve které se uznává individualita i celek, kde se děti učí úctě a lásce jednoho k druhému, kde jeden druhému pomáhá a je mu oporou.
Vytvořit školu:
do které se děti těší a nerady ji opouštějí
kde budou mít možnost prožívat radostné a spokojené dětství
kde budou chápány a respektovány odlišnosti a nadání dětí
kde bude dbáno na správnou životosprávu i pohybovou aktivitu
kde budou podporovány mezilidské vztahy, pohoda a bezpečné prostředí, které bude podporovat chuť se učit novému a mít z toho radost
kde nebudou předávány jen hotové informace, ale děti budou vedeny k tomu, aby nové skutečnosti a informace objevovaly samy
kde bude využíváno všech možností zapojení rodičů do života školy

Novinky z naší školky

Covid-19 - PRAVIDLA PROVOZU MATEŘSKÉ ŠKOLY OD 8.6.2021

Vzhledem ke zvýšeným hygienickým opatřením plynoucím ze situace s pandemií Koronaviru, je nutné, aby rodiče dodržovali upravená pravidla provozu.

• Do MŠ nesmí dítě s příznaky infekce dýchacích cest (zvýšená teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu).
  • Do prostor MŠ a šatny může s dítětem jedna doprovázející osoba a to na dobu nezbytně nutnou. Bude mít nasazenou roušku nebo respirátor a použije dezinfekci v hale školy.
  • V celém areálu MŠ je povinné nosit roušku nebo respirátor.
  • Rodiče žádáme, aby dodržovali odstupy před areálem MŠ.
  • Děti nesmí do MŠ nosit vlastní hračky ani potraviny.
  • Každé dítě i zaměstnanec si po příchodu do MŠ důkladně 20 až 30 sekund umyje ruce teplou vodou a mýdlem v dávkovači.
  • Pokud dítě vykazuje některý z možných příznaků Covid-19, bude okamžitě rodič informován, proto je důležité aktualizovat telefonní čísla a být dostupný.
  • Každé dítě bude mít v šatně na své značce 1 x zabalenou roušku pro případ výskytu infekčního onemocnění v MŠ.
  • Další opatření budou vycházet z aktuální situace a nařízení příslušných orgánů (Ministerstvo zdravotnictví, Ministerstvo školství, Okresní hygienická stanice.
Prázdninový provoz

O prázdninách bude naše mateřská škola mimo provoz v termínu od 26.7. do 20.8.2021.

Náhradní provoz bude zajištěn v Mateřské škole Vláček v Čapkově ulici.

Rodiče, mějte na paměti, že v mateřské škole s provozem budou vždy děti ze 3 školek.

Zvažte, prosím, nutnost náhradního umístění.

O nás

Naše škola je umístěna uprostřed města, což je pro děti velmi výhodné. Pouhých 5 minut chůze nám stačí, abychom s dětmi došli k autobusové zastávce, odkud můžeme cestovat např. do Sportovní haly na Koldomu nebo do nedalekého Meziboří. Také je to od nás kousek k hasičské zbrojnici nebo do psího útulku, plavecký bazén zase využíváme k získání předplaveckých dovedností. V sousední knihovně poznáváme kouzlo knih a do blízkého divadla chodíme na krásné pohádky.

Školní vzdělávací program

„Plavba mořem dětství“

Náš ŠVP zde je zaměřený především na rozvíjení osobnosti dítěte, jeho tvořivost, samostatnost, iniciativu, odpovědnost a schopnost spolupracovat s ostatními. V rámci tohoto programu jsou dětem nabízeny činnosti vedoucí k rozvíjení vědomostí, dovedností a návyků potřebných pro vstup do základní školy.

Kde nás najdete, kontakty

Mateřská škola Parník, Soukenická 982,

Litvínov 436 01

telefon MŠ: 476 752 861 mobil MŠ: 739 633 621

telefon ZŠ: 476 111 170

email: mssoukenicka@zsruska.cz,

facebook: MŠ Parník Litvínov

Školní jídelna, jídelníček

Školní jídelna je součástí naší školky. Pro děti připravujeme zdravou a plnohodnotnou stravu, jídelníček je sestavován tak, aby splňoval všechny zásady zdravé výživy.

Proč si vybrat nás?

Jsme škola, ve které záleží na partnerství a kamarádství, pohodě a pochopení, uznáváme individualitu i celek. Děti se učí úctě a lásce jednoho k druhému, snažíme se jeden druhému pomáhat a být mu oporou.

Jak připravit dítě na školku?

Nástup do mateřské školy je nejen velkým mezníkem v životě dítěte, ale i pro rodiče je to významná změna. Některé děti zvládnou vstup do mateřské školky bez problémů, jiné si to „odtrpí“. Aby se nástup dítěte do školky povedl co nejlépe, doporučujeme rodičům se na tento krok připravit předem.

Provoz

Školka je v provozu denně od 6.00 do 16. 30 hod.

Bližší informace ZDE.

Úplata

Úplata za předškolní vzdělávání je stanovena na 470,- Kč měsíčně.

R

Proběhlé akce