Stalo se ve škole - školní rok 2019/2020

RETRO TÝDEN

Vloženo: 22.11.2019 | Zobrazeno: 165x
Abychom společně zavzpomínali na dobu a události před 30 lety, měli jsme ve škole tzv. retro týden.

V rámci třídnických i ostatních hodin se žáci seznamovali s událostmi a osobnostmi dané doby.
Díky rodičům, kteří nám poskytli některé materiály, jsme si mohli připomenout, jaké časopisy se četly, s jakými hračkami si v té době děti rády hrály, jaké se vysílaly reklamy, co bylo tehdy v módě, a že žvýkačky s Donaldem byly top.

V rámci tělesné výchovy nechyběla pořadová cvičení, jednotné dresy (modré a červené trenky s bílým trikem) a dokonce se i cvičilo na známou skladbu "Poupata".

I jídelníček byl uzpůsobený tehdejší době. Mléková polévka u většiny dospělých nevyvolala pěkné vzpomínky, ale děti jí kupodivu rády ochutnaly.
Vše vyvrcholilo v pátek společným setkáním v hale školy, kde jsme si všichni zazpívali Modlitbu pro Martu a zacinkali klíči, abychom si co nejvíce přiblížili dobu kolem 17. listopadu 1989.

Fotky z RETRO TÝDNE.