Stalo se - ve škole školní rok 2017/2018

Přijela k nám strašidla

Vloženo: 2.11.2017 | Autor: tomasova | Zobrazeno: 457x
Poslední říjnový den do 2. B přišla samá hrůzostrašná stvoření.

Kostlivci, čarodějové a čarodějky, pavoukovci a bubáci, jedůvky - ti všichni měli výjimečně do třídy volný vstup.

Zákaz vstupu měla ovšem paní učitelka, takže přišla čarodějnice Brepta se svým kamarádem Kostějem.

Celý den strašidélka provázel papírový Frantík a Madlenka a společně s Breptou se všichni vydali hledat cestu k hradu Strašník, kde se ukrýval velký poklad. Na této pouti děti čekalo velké dobrodružství při plnění různých úkolů. První zastávkou byl močál Utopenec, kde se druháčkové snažili vylovit samé bubáky, na Strašidelné louce zase děti hledaly čarodějce Breptě poztrácené zoubky. Největší legrací bylo hledání správného bubáka v lese Bubákově a v městečku Zkamenělov.

Došlo i na vyprávění strašidelných zážitků dětí, povídání veselých pohádek s duchy a různé soutěžení. Na konci vyučování druháčkové objevili poklad a zjistili, že tím nejcennějším pokladem pro každého člověka je zdraví. A tohle bohatství jsme ještě podpořili zdravou svačinkou ze šťavnatých jablíček, hroznového vína a banánů.

Mgr. Milena Kubíčková