Stalo se - starší články

Branný den

Vloženo: 20.5.2017 | Autor: tomasova | Zobrazeno: 579x
Dne 19.4. 2017 se žáci 7. ročníků a jejich třídní paní učitelky zúčastnili pod vedením libereckých chemiků sportovně vzdělávací akce POKOS ve Sportovní hale Koldům a jejím přilehlém prostranství.

Hlavním cílem projektu bylo seznámit žáky s povinnostmi, které nám jako občanům České republiky vyplývají ze vztahu k obraně státu.

Žáci si vyzkoušeli celkem deset stanovišť. Naučili se poskytovat 1. pomoc, zopakovali si orientaci na mapě, zhlédli několik chemických pokusů, prověřili si ostrou mušku na střeleckém a veslovacím trenažeru, prohlédli si vojenskou techniku a zdolali překážkovou dráhu.

I přes nepříznivé a chladné počasí se akce všem líbila. Odměnou za sportovní a vědomostní výkony byly drobné dárky z odboru komunikace Ministerstva obrany s logem POKOS.

žáci 7.ročníků, Ing. M. Müllerová, Ing. A. Vopelková a Mgr. A. Vašinová