Akce přípravné třídy

Konec zimy v přípravné třídě

Vloženo: 24.3.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 180x
Konec zimního období jsme s dětmi prožili s českými pohádkami.

Věnovali jsme se hlavně pohádce „O červené Karkulce“, plnili jsme pohádkové úkoly, hledali rozdíly a nesmysly v obrázcích. Děti se naučily básničku a písničku „Červená Karkulka“, poslechly si operku. Stejným způsobem se podrobně seznámily i s pohádkou „ O perníkové chaloupce“. Z každé pohádky jsme vyvodili poučení. Vyráběli jsme k pohádkám 3D obrázky.

V průběhu tohoto období docházel do naší třídy Ing. Lukáš Plotnárek z ekologického centra VIANA s velmi zajímavými výukovými programy na téma: Odpady, Les, Hmyz.

Zimní období jsme ukončili masopustním průvodem. Na tuto akci si děti vyrobily pěkné masky a naučily se pásmo staročeských masopustních her a lidových pranostik, vztahujících se k tomuto období a svátku.

Naděžda Krejná, Darina Vaníčková