Stalo se ve škole - školní rok 2019/2020

Víte, co je to sýkorník?

Vloženo: 5.12.2019 | Zobrazeno: 103x
My už ano. Trochu to zní jako domek pro sýkorky a ten to skutečně je. Pomoc potřebným je v současné době citlivé téma a pomoc potřebným, kteří si o to nemohou říci, to je výzva.

Nejprve byly sýkorníky jen hromádka prkýnek, hřebíků, drátků a lazury (to je lahvička s lakem pro povrchovou úpravu, to už teď také víme). Šikovné ruce žáků 6. tříd proměnily tyto hromádky v nádherné ptačí budky. Nastudovali jsme, že nejlepší je umístění v listopadu, aby sýkorky stihly své nové zimní bytečky osídlit ještě před zimou.
Vlastní instalace v areálu školy se chopili zástupci parlamentu osmých ročníků. (pozor na žebříku stojí Lucka z EVVO)
Všem dětem děkuji za pěkné chvíle při výrobě i umísťování v přírodě. PB
SNAD SE NÁM SÝKORKY BRZY NASTĚHUJÍ...