Stalo se - ve škole školní rok 2018/2019

Expedice Voda aneb cesta za vodníky

Vloženo: 14.11.2018 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 288x
Třída 3. B se dne 12. 11. zúčastnila přírodovědného projektu Scholy Humanitas Expedice Voda.

Děti pracovaly ve skupinách. Každá skupinka dostala badatelský batůžek, ve kterém byly pomůcky nezbytné pro výzkum. Malí vědci v okolí rybníčků Nového Záluží objevili drobné živočichy, rostliny a snažili se je podle atlasu pojmenovat.

Ve třídě pak na nás čekal vodník Ploutvička s dalšími úkoly. Seznámili jsme se s významem vody pro život živočichů a rostlin. Děti si zopakovaly poznatky o koloběhu vody a různými pokusy zkoušely vlastnosti vody.

Děti si i přes nepříznivé počasí dopoledne užily a těšíme se na další bádání.

Mgr. Milena Kubíčková