Stalo se - ve škole školní rok 2017/2018

Hurá na houby!

Vloženo: 11.10.2017 | Autor: tomasova | Zobrazeno: 500x
2. B byla začátkem října plná houbařů a houbařek.

Děti si v různých vyučovacích předmětech zlepšovaly znalosti o jedovatých a jedlých houbách. Rozdělily se do několika skupinek a sbíraly bodíky za splněné úkoly. Každá skupinka byla pojmenovaná podle vybrané oblíbené houbičky.

Soutěžilo se např. ve skládání houbařských puzzlí, rychlém sestavování houbařských zásad, také ve vyhledávání informací o houbách. Protože děti celou dobu skvěle pracovaly, zasloužily si houbové vysvědčení s jedničkami a se sladkou odměnou. Nechybělo ani čtení pohádek. Druháčkům se nejvíce líbila pohádka O pyšné muchomůrce a pohádka O skřítku Houbaříkovi. Závěrem nás přišel navštívit i Křemílek a Vochomůrka se svými příběhy.

Mgr. Milena Kubíčková