Činnost parlamentu/ zápisy

Nominace - Cena Ď

Vloženo: 28.3.2017 | Autor: tomasova | Zobrazeno: 882x
Naši žáci a učitelé byli nominováni v krajském kole na cenu Ď 2017!

Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR.

„Ď“ je odvozeno od obyčejného českého rčení „tak ti ď“ – neboli „tak ti děkuji“. Jedno jediné písmeno je tak nejen názvem ceny, ale i současně vysvětluje její myšlenku.

Již samotná nominace je výrazem poděkování.

Naši školu navrhlo na nominaci Mateřské centrum Klubíčko: "Děti a učitelé z místní školy uspořádali pro naše mateřské centrum benefiční běh. Za jeho výtěžek nám zakoupili materiálové vybavení (koberec do tělocvičny a židle a stůl do kuchyňky). Celou akci si děti samy vymyslely a zorganizovaly. V doprovodném programu vystoupili psovodi Městské policie Litvínov a dobrovolní hasiči Litvínov. Výtěžek celého běhu zdvojnásobila Nadace Via v programu Pomáhej. To nám udělalo velkou radost!"

Projekt Putování s tlapkami proběhl pod záštitou našeho Žákovského parlamentu a paní učitelky Mgr. Jany Staňkové.

Již samotná nominace je výrazem poděkování.