Stalo se - starší články

Knížka pro prvňáčka

Vloženo: 26.6.2017 | Autor: tomasova | Zobrazeno: 465x
Velké poděkování patří pracovníkům Městské knihovny v Litvínově.

V rámci projektu „Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka“ se několikrát v roce sešli se žáky 1. ročníku ZŠ Ruská a připravili pro ně bohatý program. Úkolem bylo seznámení dětí s knihou a rozvoj čtenářských dovedností. Děti měly mimo jiné možnost setkat se s ilustrátorem A. Dudkem, seznámit se s obsahem některých dětských knih a hravým způsobem si pohrát se slovíčky a tvárností českého jazyka. Na závěrečném červnovém setkání za doprovodu rodičů a sourozenců byli prvňáčkové slavnostně pasováni na čtenáře. Rytířský řád čtenáře jim po přednesení slibu předaly postavičky z Čtyřlístku. Každý novopečený rytíř řádu čtení si kromě hezkého zážitku odnesl pamětní list a knihu Lapálie v Lampálii, která byla vydána k této příležitosti a nelze ji běžně zakoupit v knihkupectví. Nejaktivnější malí čtenáři si odnesli pohádkovou knihu dle vlastního výběru. Jménem všech dětí 1. tříd ještě jednou děkujeme všem pracovníkům Městské knihovny v Litvínově, kteří se na této akci podíleli a připravili bohatý program na rozvoj čtenářské gramotnosti a lásce ke knihám.

Mgr. Gabriela Chmelíčková