Stalo se - ve škole školní rok 2018/2019

CLIL a přírodopis

Vloženo: 2.5.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 181x
Sluníčko nás vytáhlo ze školních lavic na školní zahradu.

Byla to pro žáky vítaná změna, ale hlavní překvapení je teprve čekalo. Pozorovat rostliny přímo v terénu je obrovská výhoda. Mít v ruce lupu znamená prozkoumat nejen rostliny. A co teprve tehdy, když vyučující na ně začne mluvit německy. Proč? Protože si žáci mohou spojit název plodu s jeho německým překladem. Taková jazyková čtvrthodinka nejen zpestří výuku, ale pomůže žákům se lépe zorientovat při případném nákupu v sousedním Německu. Tato výuka probíhá ve výuce přírodopisu ve třídě 7.C a zeměpisu v 8.ročníku. CLIL znamená, že výuka probíhá částečně v cizím jazyce a částečně v češtině. Hlavním kritériem CLILu je dvojí cíl – rozvoj cizího jazyka a nejazykového předmětu.