Akce přípravné třídy

Rodiče vítáni v přípravné třídě

Vloženo: 5.10.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 91x
V rámci rozvíjení předčtenářské gramotnosti navštívili přípravnou třídu rodiče některých našich dětí. V průběhu září četli své oblíbené pohádky paní Lipertová, paní Binh Nguyen Thi a pan Müller. Velmi jim děkujeme za spolupráci.

Dozvěděli jsme se, jak si pejsek a kočička pekli k narozeninám dort, jak se měla Sněhurka u sedmi trpaslíků, jak dopadla zlá čarodějnice a jak putoval Perníček po statku.

Děti se seznamují s rodiči spolužáků, rozvíjejí slovní zásobu, učí se porozumět textu, převyprávět pohádku, naslouchat... Ke každé pohádce vždy nakreslí ilustraci a poznají i jiný jazyk než český – vietnamský.

Rodiče, babičky, dědové a sourozenci, choďte nám číst! Jste u nás vítáni!

Naděžda Krejná, Darina Vaníčková