Stalo se - starší články

VÝLET DO ÚŠTĚKA

Vloženo: 17.8.2016 | Autor: admin | Zobrazeno: 662x
V pondělí 30. Listopadu se třídy 5.B a 4.C vydaly na výlet do Úštěka. Jeli jsme autobusem rovnou od školy.

Cesta do Úštěka ubíhala rychle, povídali jsme si a hráli hry na mobilních telefonech. Když jsme dorazili na místo, šli jsme do místního společenského centra, kde jsme se nasvačili a došli si na toaletu. Poté jsme pokračovali v cestě směrem k Muzeu čertů, kam jsme dorazili po pěti minutách chůze. Nejprve jsme šli do věže, kde jsme viděli pohybující se dřevěné figurky. Byli to čerti! Po uvítání čerticí následoval čertí prd, když jsme zatahali čerta za ocas a viděli jsme také, jak si čerti vaří hříšné ženy v kotli ;-) Naučili jsme se také, jak pozdravit paní Luciferku a potom jsme se přesunuli do pekla, které bylo v bývalém hradním sklepení. V pekle jsme museli poznat znamení, která nám čerti vyslali. Dostali jsme se do místnosti, kde byla královna čertů jménem Luciferka. Byl tam i čert, který nám vyprávěl o čertích vejcích. Potom zavřel paní učitelku do klece a ještě před tím ji bouchnul kladivem do jazyka , prý kvůli pomluvám. Abychom paní učitelku vysvobodili, museli jsme zazpívat písničku a nechat se prásknout bičem. Nakonec jsme paní učitelku osvobodili a šli jsme do Úštěcké šatlavy, což je středověké vězení. Tam jsme viděli plno mučících nástrojů, některé jsme si i vyzkoušeli. Nakonec jsme za přítomnosti anděla razili mince a také jsme si mohli koupit něco na památku.
Cesta zpět opět rychle utekla. Výlet byl moc pěkný. V jednu chvíli jsme se báli a jindy jsme se smáli.