Ukončené projekty

Projekt - Sedmikráska

Vloženo: 19.8.2016 | Autor: admin | Zobrazeno: 657x
Cílem projektu je motivace žáků základních a středních škol k přijetí zásad zdravého životního stylu, naučit je rozpoznávat skutečné hodnoty a priority života, nasměrovat správně jejich postoje, připravit je co nejlépe do života a posílit jejich fyzickou i psychickou kondici.

egistrační číslo: CZ.1.07/1.1.00/53.0011
Realizace projektu: 1. 9. 2014 – 31. 7. 2015

Konkrétním cílem je realizace aktivit zážitkovou formou v 7mi oblastech, ve kterých si žáci vyzkouší např.: vaření za účasti odborníka na zdravou výživu, pravidla silničního provozu, metody správného cvičení a protahování  za účelem dobré regenerace těla a poskytování první pomoci. Součástí aktivit je také  exkurze do protidrogové vlakové soupravy „Revolution Train“ a dvoudenní výcvikové soustředění zaměřené na pohybové aktivity a upevnění základních kompetencí v oblasti zdravé výživy.

7 oblastí aktivit, které projekt nabízí školám v Ústeckém kraji:

• ZDRAVÁ VÝŽIVA

Přímá práce se žáky:

• Vaření zdravých jídel v hodinách za účasti odborníka, vydání minikuchařky, přednášky, pracovní listy.
      • Témata – příprava jednoduchých zdravých jídel, poruchy příjmu potravy: anorexie, obezita.
      • Dodání pracovních pomůcek do škol – např. pyramida zdravé výživy.

Pro pracovníky škol:

• Školení personálu školní kuchyně, vaření zdravých jídel za účasti odborníka, návrhy optimalizace automatů na školách, vhodné složení potravin ve školních kantýnách, optimalizace spotřebního koše.

• DOPRAVNÍ VÝCHOVA

Přímá práce se žáky:

• Pasivní výuka ve školách v hodinách, aktivní výuka na hřišti – témata: prevence rizikového chování, dopravní značky, bezpečné chování v provozu, řešení dopravních situací, ukázky nebezpečných dopravních situací, příprava na budoucí roli řidiče, postup v případě dopravní nehody apod.

• SPORT

Přímá práce se žáky:

• Návštěva odborníka v hodinách tělocviku, ukázky alternativních sportů - témata : pohybový režim, vyváženost sportovních a odpočinkových aktivit, apod.
      • Vybavení drobným sportovním náčiním

Pro pracovníky škol:

• Školení pedagogů / tělocvikářů – motivační hodnocení žáků vycházejí ze somatotypu žáka, posuzování osobních výkonů každého jednotlivce a jejich zlepšování.

• PREVENCE

Přímá práce se žáky:

• Návštěva odborníka v hodinách, využití interaktivních pomůcek – opilecké brýle, těhotenské břicho apod.
      • Témata – alkohol, drogy, odpovědné sexuální chování, rozhodovací dovednosti pro řešení, jak se nestát závislým, nebezpečný internet, násilné chování, dentální hygiena.
      • Exkurze „Revolution Train“ v Praze – návštěva vlakové soupravy.
      • Pracovní pomůcky do škol.

Pro pracovníky škol:

• Workshop pro pedagogy / preventisty – setkání s odborníky, výměna zkušeností napříč školami apod.

• ZDRAVÍ

Přímá práce se žáky

• Dvoudenní výjezdový pobyt s tematickým zaměřením na zdravý životní styl a dopravní výchovu
      • Témata – kombinace projektem řešených oblastí obohacená o pobyt v přírodě a zdravou stravu a odborníky

• PRVNÍ POMOC

Přímá práce se žáky:

• Tematické DVD, pracovní listy apod., návštěva odborníka v hodinách – 1. pomoc.
      • Vybavení školy resuscitačním modelem

• ZDRAVÁ ŠKOLA

Pro pracovníky škol:

• Workshop pro pedagogy na téma Zdravá škola – setkání s odborníky ze Státního zdravotního ústavu a KÚ Ústeckého kraje, výměna a přenos zkušeností ze škol zařazených do sítě „Škola podporující zdraví“.