Stalo se - starší články

4.B NA POVÍDÁNÍ S P. STAROSTKOU A KRONIKÁŘEM MĚSTA

Vloženo: 16.8.2016 | Autor: admin | Zobrazeno: 485x
Ve středu 14.10. jsme se vydali na Radnici. Šli jsme navštívit paní starostku Bc. Kamilu Bláhovou.

Pověděla nám spoustu zajímavých věcí o městě, ale i o historii Radnice a městského úřadu. Odpovídala nám na otázky, my naopak odpovídali na ty její. Nakonec předala slovo panu kronikáři Václavu Novotnému, který s námi prošel celou budovu Radnice, ze které nás nejvíc zaujal trezor na finančním oddělení. Před Radnicí nám pan Novotný četl zajímavosti z informační tabule o historii Litvínova. Také nás zavedl do Radničního Sklípku a cestou kolem kostela nám vyprávěl pověsti, které se o Radničním Sklípku uchovaly. V galerii jsme si vyslechli povídání o vystavovaných fotografiích a pak už byl čas na návrat do školy a do lavic.