Stalo se - ve škole školní rok 2018/2019
Ředitelské volno
31.1.2019

Ředitelka školy vyhlašuje z provozních důvodů ve čtvrtek 31. 1. 2019 ředitelské volno.

Pololetní vysvědčení (výpis) žáci obdrží ve středu 30. 1. 2019.

Tento den bude zkrácené vyučování: 1. stupeň končí v 11.45 hod a 2. stupeň ve 12.40 hod.

Mgr. P. Tomášová, ředitelka školy

Přednáška „Mraveneček“ v přípravné třídě

Vloženo: 14.12.2018 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 57x
Dne 10.12. navštívil děti z přípravné třídy opět pan Lukáš Plotnárek z Centra ekologické výchovy VIANA, tentokrát na téma „Mraveneček“.

Děti si složily obřího mravence, aby si uvědomily, z kterých částí se skládá jeho tělo a že jsou i okřídlení mravenci. Za pomoci ukázkových karet jsme se dozvěděli, jak taková mraveniště mohou vypadat, z čeho se staví, že v něm žije královna, trubci a dělnice, které dělají veškerou práci.

Děti si vyzkoušeli, jaké to je být vajíčkem, larvou a zabalily se jako kukly. Také formou hry zjistily, co mravenci baští.

Za příjemné zábavné dopoledne panu Plotnárkovi děkujeme!

Naděžda Krejná, Darina Vaníčková