Stalo se - ve škole školní rok 2018/2019
Rodičovská kavárna
3.6.2019

Vážení rodiče, vzhledem k náročnosti přechodu žáka na II. stupeň nejen pro dítě, ale i pro jeho nejbližší okolí, Vás zveme v rámci Rodičovské kavárny na besedu „Přestup žáka na druhý stupeň a úskalí s tím spojené“.

Máte možnost vyslechnout teoretické znalosti, zkušenosti z naší školy, pokládat otázky a využít možnosti konzultace přímo na místě.

Přítomni budou: speciální pedagožka Mgr. Pavla Kostelecká, metodička prevence Ing. Iveta Bílková, současní třídní učitelé.

Jestliže Vás trápí, jak to zvládnete, jsme tu pro Vás.

Kdy: 3. 6. 2019 v 16.00                                      Kde: uč. č. 87, II. patro (VIII. C)

Expedice Voda aneb cesta za vodníky

Vloženo: 14.11.2018 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 188x
Třída 3. B se dne 12. 11. zúčastnila přírodovědného projektu Scholy Humanitas Expedice Voda.

Děti pracovaly ve skupinách. Každá skupinka dostala badatelský batůžek, ve kterém byly pomůcky nezbytné pro výzkum. Malí vědci v okolí rybníčků Nového Záluží objevili drobné živočichy, rostliny a snažili se je podle atlasu pojmenovat.

Ve třídě pak na nás čekal vodník Ploutvička s dalšími úkoly. Seznámili jsme se s významem vody pro život živočichů a rostlin. Děti si zopakovaly poznatky o koloběhu vody a různými pokusy zkoušely vlastnosti vody.

Děti si i přes nepříznivé počasí dopoledne užily a těšíme se na další bádání.

Mgr. Milena Kubíčková