Stalo se - ve škole školní rok 2018/2019
Rodičovská kavárna
3.6.2019

Vážení rodiče, vzhledem k náročnosti přechodu žáka na II. stupeň nejen pro dítě, ale i pro jeho nejbližší okolí, Vás zveme v rámci Rodičovské kavárny na besedu „Přestup žáka na druhý stupeň a úskalí s tím spojené“.

Máte možnost vyslechnout teoretické znalosti, zkušenosti z naší školy, pokládat otázky a využít možnosti konzultace přímo na místě.

Přítomni budou: speciální pedagožka Mgr. Pavla Kostelecká, metodička prevence Ing. Iveta Bílková, současní třídní učitelé.

Jestliže Vás trápí, jak to zvládnete, jsme tu pro Vás.

Kdy: 3. 6. 2019 v 16.00                                      Kde: uč. č. 87, II. patro (VIII. C)

Říjen v přípravné třídě

Vloženo: 2.11.2018 | Zobrazeno: 202x
Na začátku měsíce jsme si v PT povídali o podzimu, měnící se přírodě a počasí.

Na toto téma jsme navázali úkoly, pracovními listy a povídáním o ježkovi, také četbou na pokračování z knihy Brácha je taky ježek. Na jeho příkladu děti dobře pochopily způsob života volně žijících zvířat, jejich přípravu na zimní období.

Celý měsíc jsme společně pozorovali měnící se přírodu, upevňovali názvy podzimních druhů ovoce a zeleniny, z jablíček jsme usušili křížaly, poznávali listnaté stromy.

Konec října jsme si všichni užili ve znamení Halloweenu – čtením pohádek o čarodějnicích, strašidlech, s vyřezanými dýněmi a básněmi a písničkami o ježibabě.

S většími kamarády z naší školy jsme společně oslavili 100. výročí vzniku samostatného československého státu.

Naděžda Krejná, Darina Vaníčková