Aktuální dění
Zápis do 1. tříd - postup, formuláře
30.3.2020

Vzhledem k okolnostem bude probíhat zápis do 1. tříd jiným způsobem. Podrobné informace jsou zveřejněny na našich webových stránkách.

Potřebné formuláře naleznete: https://zs.zsruska.cz/index.php?type=Post&id=659&ids=515

NENECH TO BÝT

Vloženo: 23.4.2018 | Zobrazeno: 1512x
NENECH TO BÝT - internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách a přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku.

Naše škola je zapojena do projektu NENECH TO BÝT.
Jedná se o internetový systém a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách a přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů ještě v jejich zárodku. Děti i dospělí mají možnost jednoduchým způsobem oznámit podezření na rizikové chování.
Systém je anonynmní, určený pro žáky i rodiče. Vložené informace dorazí pouze školním metodikům prevence.
Projekt je podporován MŠMT, pedagogickými poradnami, Linkou bezpečí.

Cíle:

-        nahlásit šikanu, urážky, slovní a fyzické útoky, ubližování, urážky, psychický nátlak….

-        předejít rozsáhlejším problémům v kolektivu

-        omezit pravděpodobnost problémů vyplývajících ze šikany

-        zlepšit atmosféru ve třídě a ve škole

-        pomoci utiskovaným dětem (i učitelům)

-        možnost anonymity

-        odvaha vystoupit

-        prostor mlčící většině nebo rodičům

NENECH TO BÝT A NEBOJ SE NEMLČET