Partneři
Kotva
Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Ruská 2059, okres Most
Škola
Rozvrhy
Aktuality
Prezentace středních škol
14.11.2019

Jako každý rok vás srdečně zveme na Prezentaci středních škol, která se koná ve čtvrtek 14. listopadu 2019 ve školní jídelně naší školy.

Začátek akce je naplánován na 18.00 hod, po skončení třídních schůzek.

 

Akce je určena pro zástupce středních škol, zákonné zástupce a žáky 8. a 9. tříd.

 

Těšíme se na vaši účast a na dotazy.

Leták ke stažení ZDE (Velikost: 435.57 kB).

 

Mapa webu
A
A
A

Charakteristika

Vloženo: 1.8.2019 | Zobrazeno: 4869x |

 

Přípravná třída se nachází ve 2. patře budovy školy. Děti využívají i další prostory školy: školní knihovnu, tělocvičnu, herní koutky.

Přípravná třída se řídí školním vzdělávacím program "Sluníčko = jeden velký úsměv (Velikost: 355 kB)".

Uspořádání dopoledního vyučování respektuje vyváženost, biorytmus dětí a zachovává střídání náročných aktivit s volnějšími činnostmi. Činnost je přizpůsobena aktuálním potřebám dětí. Všechny děti mají rovnocenné postavení – žádné není zvýhodněno nebo neznevýhodněno.

Počet dětí: 10 - 15 s počtem 20 vyučovacích hodin, rozdělených na kratší úseky se střídáním činností podle potřeb dětí. Vyučování začíná v 8.00 hodin a končí v 11.45. V pondělí končí vyučování o 20 min později. Plánujeme a organizujeme aktivity tak, aby podněcovaly děti k vlastní aktivitě a experimentování, aby se zapojovaly do organizování činnosti.

V přípravné třídě vyučuje kvalifikovaná paní učitelka, k dispozici má asistentky pedagoga, spolupracuje se školním speciálním pedagogem.

Rodiče jsou pravidelně informováni o všech činnostech, o prospěchu, o rozvoji učení, o nedostatcích. (Individuální pohovory, třídní schůzky, společné akce.)

Do přípravné třídy základní školy se zařazují děti, kterým byl povolen odklad školní docházky.

O zařazování dětí do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na základě žádosti zákonného zástupce dítěte a písemného doporučení školského poradenského zařízení.

Dětem jsou podle vyhlášky č.27/2016 Sb. poskytována převážně podpůrná opatření 1. a 2. stupně dle aktuálních potřeb.

Pro děti i rodiče platí základní pravidla a povinnosti vyplývající z řádu školy.