Prezentace středních škol
14.11.2019

Jako každý rok vás srdečně zveme na Prezentaci středních škol, která se koná ve čtvrtek 14. listopadu 2019 ve školní jídelně naší školy.

Začátek akce je naplánován na 18.00 hod, po skončení třídních schůzek.

Akce je určena pro zástupce středních škol, zákonné zástupce a žáky 8. a 9. tříd.

Těšíme se na vaši účast a na dotazy.

Leták ke stažení ZDE (Velikost: 435.57 kB).

Charakteristika

Vloženo: 1.8.2019 | Zobrazeno: 4776x |

Ve škole funguje již jako v předchozích letech žákovský parlament. Je zařazen do rozvrhu i na prvním stupni jako nepovinně volitelný předmět. Žáci od 2. do 5. ročníku se tím pádem schází každý týden, aby se mohli podílet na stejných tématech a poté mohli pokračovat ve stejném způsobu práce jako žáci na 2. stupni. Žáci od 6. do 9. ročníku si mohli jako již tradičně Žákovský parlament vybrat z nabídky volitelných předmětů. Tento způsob fungování parlamentu se osvědčil, proto ho škola bude používat i následujícím období.

Volitelný předmět je na naší škole vyučován 1x týdně v rámci celého ročníku a žáci tvoří ročníkové parlamenty. Ze zástupců jednotlivých ročníkových parlamentů (předseda a místopředseda) + předseda a místopředseda z parlamentu od 2. do 5. třídy je složena "Žákovská rada", která se schází jednou za 14 dní a tvoří jádro parlamentu při plánování akcí a projektů.

Parlament se zabývá tradičními záležitostmi – zlepšování školního prostředí, pořádáním různých akcí a projektů, řešením připomínek a námětů ze strany žáků a komunikace s vedením školy apod. Činnost Žákovského parlamentu obohacuje spolupráce s Centrem pro demokratické učení (CEDU), které školu i po skončení projektu SOS Žákovské parlamenty. Díky tomuto projektu funguje naše škola jako Konzultační centrum školy pro demokracii.

Konzultační centrum Škola pro demokracii.

Více o programu na:        Semináře pro učitele:           Kontakty Škola pro demokracii: