TRIVIA - nový model třídních schůzek
8.4.2019

V týdnu od  pondělí 8. 4. do soboty 13. 4. 2019 se můžete na tomto odkazu zsruska.reservando.cz registrovat na schůzky, které se uskuteční od 15. do 17. dubna.

V týdnu od 15. 4. do 20. 4. si můžete rezervovat svůj den a čas třídních schůzek ve třech pro následující týden. Po ukončení rezervace termínu, již není možné rezervaci zrušit (pouze na základě osobní domluvy s daným vyučujícím).

Charakteristika

Vloženo: 1.8.2018 | Autor: tomasova| Zobrazeno: 3904x |

Ve škole funguje již jako v předchozích letech žákovský parlament. Je zařazen do rozvrhu i na prvním stupni jako nepovinně volitelný předmět. Žáci od 2. do 5. ročníku se tím pádem schází každý týden, aby se mohli podílet na stejných tématech a poté mohli pokračovat ve stejném způsobu práce jako žáci na 2. stupni. Žáci od 6. do 9. ročníku si mohli jako již tradičně Žákovský parlament vybrat z nabídky volitelných předmětů. Tento způsob fungování parlamentu se osvědčil, proto ho škola bude používat i následujícím období.

Volitelný předmět je na naší škole vyučován 1x týdně v rámci celého ročníku a žáci tvoří ročníkové parlamenty. Ze zástupců jednotlivých ročníkových parlamentů (předseda a místopředseda) + předseda a místopředseda z parlamentu od 2. do 5. třídy je složena "Žákovská rada", která se schází jednou za 14 dní a tvoří jádro parlamentu při plánování akcí a projektů.

Parlament se zabývá tradičními záležitostmi – zlepšování školního prostředí, pořádáním různých akcí a projektů, řešením připomínek a námětů ze strany žáků a komunikace s vedením školy apod. Činnost Žákovského parlamentu obohacuje spolupráce s Centrem pro demokratické učení (CEDU), které školu i po skončení projektu SOS Žákovské parlamenty. Díky tomuto projektu funguje naše škola jako Konzultační centrum školy pro demokracii.

Konzultační centrum Škola pro demokracii.

Více o programu na:        Semináře pro učitele:           Kontakty Škola pro demokracii: