Partneři
Kotva
Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Ruská 2059, okres Most
Aktuální dění
Rozvrhy
Aktuality
Zápis do 1. tříd - postup, formuláře
30.3.2020

Vzhledem k okolnostem bude probíhat zápis do 1. tříd jiným způsobem. Podrobné informace jsou zveřejněny na našich webových stránkách.

Potřebné formuláře naleznete: https://zs.zsruska.cz/index.php?type=Post&id=659&ids=515

 

Mapa webu
A
A
A

Od středy 11. 3. 2020 je do odvolání zrušena výuka v základní škole.

Vloženo: 10.3.2020 | Autor: tomasova | Zobrazeno: 1871x
Od středy 11. 3. 2020 je do odvolání zrušena výuka v základních, středních, vyšších odborných školách a vysokých školách. Školní jídelna i školní družina bude do odvolání uzavřena. Mateřských škol se zrušení výuky netýká. Aktuální informace budeme pravidelně zveřejňovat na webových stránkách školy. Vyučující budou komunikovat s žáky a rodiči dálkovým způsobem (telefon, sociální sítě, Bakaláři, apod.). Obědy budou žákům automaticky odhlášeny.

Text Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ke stažení ZDE (Velikost: 198.06 kB).

Odkaz na webové stránky: https://www.mzcr.cz/dokumenty/mimoradna-opatreni-ministerstva-zdravotnictvi-zakazuji-konani-hromadnych-akci-na_18698_1.html 

OŠETŘOVNÉ:

Při péči o dítě do 10 let věku, které nemůže být z důvodu nařízené karantény v péči školského zařízení (příp. obdobného zařízení pro děti) nebo docházet do školy, náleží zaměstnanci ošetřovné.

Ošetřovné náleží zaměstnanci také z důvodu, kdy musí pečovat o zdravé dítě mladší 10 let proto, že školské nebo dětské zařízení bylo uzavřeno z důvodu epidemie, havárie nebo jiné nepředvídané události. Nárok na ošetřovné se v tomto případě uplatňuje na tiskopise Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), který zaměstnanci vydá zařízení, které dítě navštěvuje.

Vyplněný tiskopis zaměstnanec předá svému zaměstnavateli, který ho spolu s podklady pro výplatu ošetřovného předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí.

Peněžitou dávku ošetřovné lze čerpat maximálně 9 kalendářních dnů. Výjimkou jsou případy, kdy je rodič samoživitel, ten může čerpat ošetřovné až 16 kalendářních dnů. Základem pro výpočet ošetřovného je průměrný denní příjem za rozhodné období (zpravidla za 12 kalendářních měsíců před měsícem, ve kterém vznikla potřeba péče). Ten se dále podle zákona o nemocenském pojištění upravuje pomocí tří redukčních hranic, tím se získá tzv. redukovaný denní vyměřovací základ. Ošetřovné se vyplácí za kalendářní dny (od prvního dne) a činí 60 % redukovaného denního vyměřovacího základu.

Detailní informace naleznete ZDE (Velikost: neznámá).

Formulář žádosti ke stažení ZDE (Velikost: 423.51 kB).

Žádosti škola bude potvrzovat na sekretariátu v úředních hodinách od 8.00 do 12.00, popř. na základě telefonické domluvy.