Vloženo: 30.9.2019 | Zobrazeno: 16x
Hra s tvary inspirovala děti k tvořivosti. Děti si vystříhaly kolečka a ve skupinách vymyslely, poskládaly a nalepily obrázek. Hotové práce jsme si vystavily na nástěnku. Vl.Rybková První podzimní den (23.9.2019) jsme oslavili společně s divadlem Řimbaba. Divadlo u nás bylo již po několikáté, a tak jsme věděli, že se můžeme těšit na jejich vtipné vystoupení. Tentokrát k nám do družiny přijeli se zábavným námořnickým programem. Děti si zasoutěžily například v “plavání” a zatančily si na známé písničky.

Vloženo: 17.9.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 38x
Z technických důvodů nebude ranní družina v ZŠ RUSKÁ, a to od 23. 9. 2019 do odvolání. Budeme se scházet v ŠD ve Speciální škole (ul. Šafaříkova). Děti se převléknou v šatně a přijdou do třetího patra. Provoz ranní družiny bude od 6.00h do 7.20h. V 7.30h děti odchází s paní vychovatelkou do školy. Děkujeme za pochopení.

Vloženo: 11.6.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 69x
Toto téma nás provázelo celý měsíc. Děti se byly podívat na školní zahradě, ale i v zahrádkách pod Bílým sloupem. Natrhaly si luční květiny a trávy, s názvy jim pomohla encyklopedie rostlin. Květiny vylisovaly a vytvořily malé herbáře. Znalosti si ověřily v malém testíku. Také se malovalo květinami, pěstovaly fazole a udělal se pokus “žíznivé listy”. Všechny práce a obrázky s jarními motivy máme vystavené ve ŠD. Simona Mandziuková

Vloženo: 10.6.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 69x
V měsíci květnu děti ve školní družině vyrobily přáníčka pro své maminky k jejich svátku.

Vloženo: 29.4.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 74x
Duben byl ve školní družině bohatý na akce.

Vloženo: 4.2.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 134x
Ve školní družině proběhlo soutěžní odpoledne. Děti soutěžily v netradičních zimních disciplínách. Chytaly zimní vločky, trefovaly se do sněhuláků,... Svou obratnost si vyzkoušely na několika stanovištích. Na soutěžící čekala sladká odměna.

Vloženo: 4.2.2019 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 132x
V lednu naši družinu navštívil břichomluvec Zdeněk Polách, finalista soutěže Československo má talent, který s sebou přivezl papouščí zpěvačku Lady Gagu a hlavně malého Matýska, se kterým si děti užily mnoho legrace.

Vloženo: 12.11.2018 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 170x
Pohádkové divadlo Řimbaba z Plzně opět přijelo do školní družiny. Pro děti si připravilo pohádku „Paní Nuda“. Děti si zahrály příběh o Jeníčkovi, Mařence a perníkové chaloupce. Děti si zazpívaly písničky a zatančily. Nikdo se nenudil. I paní Nuda se nakonec stala paní Veselou.

Vloženo: 12.11.2018 | Autor: bohackova | Zobrazeno: 154x
V letošním roce 2018 si připomínáme 100 let republiky. Toto období nám přiblížil Klaun Ála, který v září navštívil naší školní družinu. Vyprávěl dětem o životě ve škole za posledních 100 let. Připomněl období před vznikem naší republiky 1. světovou válku 1914 – 1918. Následně se už Ála věnoval osobnosti T. G. Masaryka, jeho nejoblíbenější písni „Ach, synku, synku…“, kterou si děti poslechly. Zavzpomínal na počátek rozhlasu a filmu, na historické události, na známé osobnosti např. Karla Hašlera, Oldřicha Nového, bratry Čapkovi, Leoše Janáčka, sportovce Emila Zátopka, cestovatele Hanzelku a Zikmunda aj. Víchová

Celkem: 9 článků