Doufáme, že se vám naše předchozí tipy líbily a chtěly bychom vám nabídnout nové.

 

Kdo z vás ví, že se blíží datum 30.dubna a co to znamená? Nevíte? Tady je malá nápověda: skvěle létá na koštěti, zná spousty receptů na různé lektvary, umí čarovat, ve své chatrči bydlí s černou kočkou… Ano! Je to čarodějnice. A dne 30.4. slavíme „pálení čarodějnic“. Bohužel letos to bude bez soutěží a kostýmů, ale máme pro vás skvělý nápad, jak si doma čarodějnici vyrobit. Předlohy, jak by mohly takové čarodějnice vypadat můžete vidět tady na fotkách. Na první čarodějnici budete potřebovat černý papír na výrobu klobouku a oranžové proužky papíru na vlasy. Dále zelený papír, na který si obkreslíte svou ruku a pak vystřihnete. Na koště vám stačí špejle a nastříhané kousky provázku. Tak a první čarodějnice je na světe!

Na druhou čarodějnici budete potřebovat papírový obal od vajíček, který natřete na zeleno. Z černého papíru vystřihnete klobouk a z nastříhaného provázku uděláte vlasy. Druhá čarodějnice je také hotová.

 

Nebojte se požádat maminku či tatínka, aby tvé výrobky vyfotili a poslali na náš mail druzina@zsruska.cz, ať se můžeme podívat, jak se vám čarodějnice povedly.

Vyrábění máme splněné a je čas na další „domácí pátračku“. Tentokrát budete potřebovat pouze čistý papír a tužku. A tady máš úkoly, které musíš splnit, detektive. Nezapomeňte vše zapsat na papír.

1. Spočítej, kolik musíš udělat kroků z kuchyně do pokojíčku.

2. Kolik máte doma oken?

3. Jakou barvu má dnes maminka na oblečení?

4. Kolik máte v obýváku kytek?

5. Kolik máš v posteli plyšáků?

6. Nakresli nejoblíbenější hračku, kterou máš doma.

7. Vypátrej a zapiš, co tě čeká dnes k obědu.

Jestliže si odpověděl na všechny otázky, tak je pátračka u konce. Dobrá práce!

Poslední nápad, který vám v tomto článku poradíme je dopis. Dopis babičce nebo dědovi, který jim udělá zaručeně radost. Nezapomínejte na ně v této době. Napište jim, jak se máte, co celé dny děláte, na co se nejvíc těšíte. A můžete dokonce babičce nebo dědovi vložit do dopisu obrázek, který pro ně nakreslíte! S adresou a odesláním ti jistě pomůžou rodiče J

To je prozatím vše. Mějte se krásně, užívejte si sluníčka a můžete se zase brzy těšit na nové nápady.

Vaše paní vychovatelky